Френският шампион ПСЖ постигна разгромна победа с 4:0 над Дижон на "Парк де Пренс" в двубой от осмия кръг на Лига 1. По две попадения за успеха на парижани отбелязаха Мойс Кийн и Килиан Мбапе. С успеха отборът на Томас Тухел събра 18 точки и се изкачи на върха, но е с мач по-малко от Лил.

На головото шоу бе даден старт още в 3-ата минута, когато Мойс Кийн засече великолепно центриране на Бекер отляво.

Натискът на ПСЖ даде резултат в 23-ата минута, когато резултатът бе удвоен. Неймар направи солова акция, след което подаде към Мойс Кийн, а за нападателят бе лесно да засече на празна врата.

Третото попадение за парижани дойде чак в 82-ата минута, когато Неймар намери Килиан Мбапе, а французинът напредна в наказателното поле и с удар през краката на вратаря направи резултата класически.

В 88-ата минута отново Неймар диктуваше темпото на терена и подаде към Пабло Сарабия в наказателното поле, а той продължи към Килиан Мбапе, който реализира в опразнената врата, за да сложи точка на спора на „Парк де Пренс“.