Пари Сен Жермен и Тулуза не излъчиха победител в мача помежду си от 26-ия кръг на Лига 1. Срещата завърши при 0:0. Парижани имаха осезаемо превъзходство през цялия двубой, но гостите показаха много умела игра в защита и успяха да неутрализират всички опасности пред вратата си.

Шампионите имаха две претенции за дузпа през първата част за игра с ръка Оскар Трехо и Кристофър Жулиен, които обаче не бяха уважени от рефера. Освен това парижани удариха и греда през втората част, дело на Единсон Кавани.

Същевременно двубоят имаше по-особен привкус за стража на Тулуза Албан Лафон, който се превърна в най-младия страж с 50 мача в Лига 1 – едва на 18 години.

В 13-ата минута Лукас Моура стреля, но Лафон успя да пресече удара му. Няколко минути след това Моура овладя добре и комбинира с Единсон Кавани, който от границата на наказателното поле отправи изстрел, но изкара топката в аут.

В 18-ата минута гостите получиха право да изпълнят фаул. Оскар Трехо застана зад топката, шутира, но в стената. Последва добавка, която мина малко встрани от десния стълб на вратата на Кевин Трап.

След почивката парижани излязоха още по-настървени в търсене на попадение. В 52-ата минута възпитаниците на Унай Емери спретхана чудесна атака. Рабийо зададе тон, пусна пас наляво към Юлиан Дракслер, той центрира, топката попадна в Лукас Моура, който чукна към Марко Верати. Последният видя добре включилия се отдясно Кавани и му подаде. Уругваецът стреля, но Лафон изби. При добавката гредата спаси гостите.

В 64-ата минута ПСЖ изпълни фаул. Кавани шутира, но се получи рикошет и последва корнер. В 67-ата минута при корнер отляво за домакините, в наказателното поле се получи разбъркване, а топката бе изчистена от голлинията от Оскар Трехо.

Наставникът на Тулуза Паскал Дюпра бе изгонен в 76-ата минута заради буен протест при едно положение, в което искаше нарушение срещу свой футболист.

В класирането ПСЖ е втори с 56 точки, а Тулуза е осми с 34. Монако е лидер с с 59 пункта.