Президентът на Пари Сен Жермен Насер Ал Хелайфи изпаднал в ярост, след като изгледал видеото с извинението на Серж Орие към Лоран Блан, съотборниците си, и целия клуб и феновете.

Ал Хелайфи заявил, че изобщо не вярва в думите на Орие пред камерата, и почти разбил врата от яд, че футболистът не се отнася сериозно към извинението.

"Ако трябва ще седим тук 5 часа, но ще го направи както аз искам," отсякъл Ал Хелайфи, пише France Football.

В материал, озаглавен PeriscopeGate - по името на програмата за видео излъчване, разобличила Орие, изданието пише още, че Ал Хелайфи е поискал мнението на собственика на ПСЖ Шейх Тамим бен Хамад Ал Тани, преди да вземе решение за бъдещето на играча.

Фактът, че Лоран Блан е застанал на страната на Орие, заради безспорния му талант, както и подкреата на доста от съотборниците му, обаче работи в полза на играча.

Самият Орие обяснил на боса, че е смятал, че става дума само за майтапи в Снапчат, а не за директно излъчване на изявите му в Перископ.