ПСЖ спечели с 2:0 гостуването на Нант в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Резултатът бе открит от Люка Ернандес (60), а влезлият като резерва Килиан Мбапе (78) удвои от дузпа, която сам изработи. Гол на домакините в добавеното време на първата част бе отменен заради засада.

Нант ПСЖ

източник: sofascore.com

Двубоят започна равностойно и без опасни положения в началните минути. Постепенно парижани установиха контрол над играта и в 10-ата минута центриране отляво на Брадли Баркола тупна коварно пред вратаря на Нант, но той все пак успя да избие в корнер. След неговото изпълнение се стигна до меле в наказателното поле на домакините, което обаче не доведе до точен удар. Футболистите на ПСЖ имаха инициативата, но трудно намираха път към вратата на Рени Декан, който се намесваше само при центрирания.

В 32-ата минута късметът бе на страната на Нант, след като защитниците безучастно изгледаха как топката отива към Коло Муани и се наложи Рене Декан да излиза да боксира. Топката рикошира в нападателя на ПСЖ и излезе в аут. Две минути по-късно Баркола отблизо не успя да отправи удар към вратата на домакините. Пет минути преди почивката "канарчетата" можеха да поведат при една контраатка по десния фланг. Топката бе центрирана по земя към Аугусто в наказателното поле, където Люка Ернандес се хвърли в краката на бразилеца и му попречи да нанесе удар.

В добавеното време на първата част Мостафа Мохамед използва неразчетено излизане на Донарума и шутира покрай него. Вратарят на ПСЖ обаче се разтегна и с крак отклони топката, която обаче отиде към Никола Кодза. С брилянтна намеса капитанът на гостите Маркиньос блокира удара му в ъглов удар. След центрирането се стигна до разбъркване пред вратата на ПСЖ и Никола Палоа прати топката зад гърба на Донарума, но асистент-съдията вдигна флага за засада на съотборника му Чиривея, който му достави подаването.

Домакините влязоха със самочувствие във втората част и в 54-ата минута отново Никола Палоа бе във фокуса на вниманието. Централният защитник прати топката под гредата с майсторски удар от дистанция, но Донарума изби в корнер.

Тъкмо когато край страничната линия застана тежката артилерия на ПСЖ - Мбапе, Дембеле и Хакими, резултатът бе открит. Люка Ернандес опита шут от дистанция, който рикошира в крака на Муса Сисоко и влетя в далечния ъгъл на Рене Декан - 0:1.

Въпреки попадението треньорът Луис Енрике извърши и трите смени, като от игра излязоха Марко Асенсио, Коло Муани и Канг-ин Лий. Десет минути след гола Мостафа Мохамед нахлу отляво и отправи страхотен нисък удар в близкия ъгъл на Донарума, който обаче го очакваше и направи брилянтно спасяване.

В 77-ата минута Мбапе показа техника в наказателното поле на съперника и бе съборен от Дъглас Аугусто, а реферът не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Килиан Мбапе и въпреки че вратарят на Нант усети посоката на изпълнение, не успя да отрази удара в левия му ъгъл - 0:2.

До края домакините се опитаха да стигнат поне до почтено попадение, но и шансът не бе с тях, след като удар бе избит от Донарума в гредата.

FT /  НАНТ - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 0:2

Нант: 16. Декан, 6. Аугусто, 44. Зезе, 15. Кадеуере, 21. Кастелето, 5. Чиривея (к), 3. Кодза, 11. Коко, 31. Мостафа Мохамед, 4. Палоа, 17. Сисоко

Треньор Жослен Гурвенек

ПСЖ: 99. Джанлудижи Донарума, 4. Мануел Угарте, 15. Данило Перейра, 5. Маркиньос (к), 21. Люка Ернандес, 33. Уорън Заир-Емери, 17. Витиня, 19. Канг-ин Лий, 11. Марко Асенсио, 23. Рандал Коло Муани, 29. Брадли Баркола