В изключително интересен треньорски сблъсък за старт на Лига 1 между Марсело Биелса и Клаудио Раниери и тимовете на Лил и Нант домакините спечелиха с класическото 3:0.

Попаденията за домакините реализираха Жуниор Алонсо в 48-ата минута, Де Превил от дузпа в 67-ата минута и Ел Гези в 70-ата минута.

През първата част въпреки създадените положения двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Само три минути след почивката Алонсо съумя да открие резултата в полза на "песовете". В 67-ата минута Де Превил увеличи преднината на домакините след изпълнение на наказателен удар.

Само след три минути преднината на домакините стана и класическа, след като Ел Гези с точен диагонален удар направи резултата 3:0 и "песовете" спечелиха първите си 3 точки в шампионата, а Раниери има да върши много работа начело на Нант.