Отборът на Ница сложи край на поредицата си от три поредни шампионатни мача без успех. Момчетата на Патрик Виейра успяха да победят минимално Бордо навън с 1:0 в един от интересните двубои от 11-ия кръг на Лига 1.

Двубоят беше пиршество на атакуващия футбол, като нито и двата отбора мислеха единствено как да атакуват. „Жирондинците” приключиха срещата с респектиращите 23 удара (проблемът бе, че само 7 от тях бяха точни), докато „орлите” от Лазурния бряг отправиха 13 (2 в очертанията на вратата, като единият се превърна в гол).

През първата част подчертано по-пасивният тим на Ница имаше най-чистата възможност. Тя се откри пред Марио Балотели, който в 15-ата минута опита техничен изстрел, преминал на сантиметри покрай целта.

Ница имаше силен период в началото на втората част, когато стигна и до решителното попадение.В 54-ата минута Уилан Сиприен подхвана бърза контраатака през центъра, комбинира с Ален Сен-Максимен вляво и продължи устрема си към вратата. Неговият съотборник му върна перфектен пас, а останал сам срещу вратаря 24-годишният французин беше безпощаден – 1:0.

Бордо натисна много сериозно до края, а в 70-ата минута изстрелът на Лукас Лерагер срещна напречната греда. Въпреки усилията си, домакините не успяха да избегнат второто си поредно поражение.

Така двата тима се изравниха по точки в класирането и имат по 14. Бордо е 8-и в подреждането, докато Ница се намира две позиция по-надолу.