Пари Сен Жермен допусна изненадващо поражение с 1:2 у дома срещу Нант в мач от 29-ия кръг на Лига 1, с което френските първенци и финалисти от миналата година в Шампионската лига се отдалечиха на три точки от първото място. Там се намира отборът на Лил, който завърши наравно 0:0 с Монако по-рано днес.

Юлиан Дракслер даде преднина на столичани в 42-та минута, но гостите стигнаха до пълен обрат през второто полувреме чрез Рандал Коло-Муани в 59-та минута и Моузен Саймън в 71-та. Така Нант спечели за първи път срещу Пари Сен Жермен навън от декември 2002 насам, когато надви същия съперник с 3:2 за Купата на Франция.

С тази победа Нант се измъкна от зоната на изпадащите и се намира на позиция за плейоф за оставане в елита с 27 точки.