Нант допусна малко очаквана грешна стъпка у дома срещу един от опашкарите в Лига 1. „Канарчетата” загубиха с 0:1 от закъсалия Амиен в 27-ия кръг на френското първенство и сериозно разочароваха феновете си.

Въпреки че играеше далеч от дома си, тимът на Кристоф Пелисие стоеше много солидно на терена особено през първата част. Именно в добавеното време на полувремето Гаел Какута откри за Амиен. Серж Гакпе отне топката в собствената половина и веднага даде пас вдясно за Какута. Той премина покрай Никола Палоа и пробяга целия терен до наказателното поле. Оттам бившият играч на Челси стреля фалцово по диагонала и опъна мрежата – 1:0.

След почивката Нант показа далеч по-добро лице, а Амиен пренасочи основните си усилия в отбрана. В 52-ата минута Лукас Лима от „канарчетата” беше много близо до изравняването, след като улучи страничната греда след изпълнение на пряк свободен удар.

В 71-ата минута преминалият безславно през Левски Санти Нгом можеше да изравни за Нант, ако беше по-прецизен в изстрела с глава след корнер. Шутът му бе отразен с вещина от вратаря Режис Гюртнер.

Осем минути по-късно Амиен имаше чудесен шанс при контраатака, след като Бакари Дибаси бе забравен отдясно и тръгна съвсем непокрит към вратата. Дибаси реши да играе неегостично и пробва пас към намиращия се на по-чиста позиция Какута. Подаването обаче беше пресечено самоотвержено Андрей Жирото.

В 83-ата минута Нант пропиля един от последните си златни шансове за изравняване. Йорис Кайембе намери Прежус Накулма в наказателното поле, а той предостави шанса за стрелба пред Лео Дюбоа. Капитанът отправи добре премерен шут от границата на пелта, ала Гюртнер улови с хубав плонж.

В продължението на мача Дюбоа получи шанс да обстрелва и с глава след центриране от ълглов удар, като Гюртнер направи поредното си чудесно спасяване.

Така след две поредни равенства в първенството Нант записа още едно поражение, 9-о през сезона. Тимът на Клаудио Раниери е 6-и с 39 точки, колкото има и 5-ият Монпелие. Амиен пък напусна зоната на изпадащите и с 29 точки вече е 15-и в подреждането