Олимпик Марсилия постигна втора поредна победа във френското първенство, след като се наложи с 2:0 при домакинството си на стадион „Велодром“ срещу Тулуза от седмия кръг на Лига 1. Във втори пореден мач воденият от Руди Гарсия отбор успя да запази вратата си „суха“ и да стигне до трите точки.

Олимпик Марсилия поведе в резултата в 32-та минута, когато Флориан Товен направи добър пробив в наказателното поле на Тулуза. Топката се отклони от крака на Корентен Жан и попадна в Лукас Окампос, а от него отново се върна в Товен, който отблизо не пропусна да вкара за 1:0.

Олимпик Марсилия удвои своята преднина в 61-та минута, когато Флориан Товен центрира от корнер в наказателното поле на Тулуза, където Луис Густаво продължи с глава към Лукас Окампос, който засече топката във вратата на Лафонт.

След тази победа Олимпик Марсилия се изкачи на пета позиция с 13 точки, докато Тулуза е четиринайсти със 7 точки.