Отборът на Олимпик Марсилия стартира новия сезон във френската Лига 1 с гръмка победа. Възпитаниците на Игор Тудор разгромиха с 4:1 гостуващия на „Стад Велодром“ тим на Реймс с 4:1 в последен двубой от първия кръг.

Марсилци взеха аванс от два чисти гола още през първата част след автогол на Ваут Фаес в 13-ата и страхотно дебютно попадение на Нуно Тавареш в добавеното време на полувремето. Отдаденият под наем от Арсенал краен защитник получи топката на левия фланг, запази я добре, влезе навътре, като премина през двама противникови играчи и с мощен удар по тревата с десния крак извън пеналтерията прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратаря Патрик Пенц.

През втората част още едно ново попълнение – Луис Суарес, който пристигна от Гранада, също се отчете с дебютен гол в 75-ата минута, преди Фоларин Балогун да върне едно попадение за гостите. Нападателят играе за Реймс като преотстъпен също от английския тим, по подобие на Тавареш.

Крайният резултат беше оформен отново от Луис Суарес в добавеното време с втория си гол в мача.

В следващия кръг Марсилия гостува на Брест, докато Реймс приема Клермон Фуут.