Олимпик Марсилия изковаха драматична победа с 3:2 при гостуването си на Монпелие. Южняците успяха да измъкнат победата, след като губеха на почивката с 0:2.

Гостите откриха резултата в 3-ата минута чрез Дмитрий Пайе, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Постепенно домакините взеха превес в играта и в 30-ата минута откриха резултата, след като Луан Перес си отбеляза автогол, за да даде аванс на съперника.

Четири минути по-късно Гаетан Лаборде удвои преднината на домакините с красиво попадение.

Олимпик Марсилия се активизира през второто полувреме и в 68-ата минута Чнгиз Юндер намали изоставането, а в 75-ата минута Дмитрий Пайе възстанови равенството.

Звездата на гостите се превърна в големия герой за тима си, след като отбеляза победни гол десет минути преди края на двубоя.

Веднага след това се стигна до грозни сцени по трибуните, след като фенове на домакините започнаха да хвърлят предмети по терена и главният съдия бе принуден да спре двубоя за десетина минути.

Мачът се доигра, а Олимпик Марсилия успя да задържи аванса си и да стартира с успех новия сезон.