Отборите на Олимпик Марсилия и Рен не успяха да излъчат победител в зрелищен сблъсък от третия кръг на френската Лига 1. На стадион „Велодром“ двубоят приключи при резултат 2:2, като освен четири гола, зрителите видяха дузпа и ефектен автогол.

Първото полувреме бе за гостите от Рен, които се оттеглиха на почивка с два гола преднина.

Резултатът в Марсилия бе открит в 38-ата минута, когато тимът на Рен получи правото да изпълни дузпа. Антони Гутие бе грубо фаулиран от Адил Рами, а Бенжамен Бурижо бе точен от бялата точка.

В даденото от съдията продължение на първата част, кошмарна грешка на вратаря на Марсилия позволи на Исмаила Сар да вкара за 2:0 в полза на гостите. Йоан Пеле изпусна топката след центриране отдясно, а Сар от близко разстояние не сгреши.

През втората част обаче Марсилия показа характер и успя да предотврати загубата. Първо Окампос намали в 54-ата минута, след като бе най-съобразителен след разиграване от корнер, а 72-ата минута Бенсебани си заби ефектен автогол с глава.

Така след първите три кръга Марсилия вече има една победа, една загуба и едно равенство. Активът на Рен е същия.