Отборът на Оксер се наложи над Реймс с 2:1 в мач от осмия кръг на френската Лига 1.

Защитникът на домакините Синали Диоманде откри резултата за Оксер. Тимът можеше да си гарантира добър аванс преди почивката, но Жубал пропусна дузпа. В 52-рата минута Амед Траоре направи 2:0 за Оксер. Късният щурм на Реймс доведе само до едно почетно попадение, вкарано от японеца Кейто Накамура дълбоко в добавеното време. Оксер се изкачи на 12-о място в класирането, Реймс остава шести.

Тулуза и Анже направиха 1:1. Ибрахима Ниан изведе гостите напред през първата част, но Джошуа Кинг изравни за "виолетовите" след почивката. Анже вече не е последен в класиране със спечелената точка и изпревари тима на Монпелие. / БТА