Хърватинът Ловро Майер, който вече е сочен за новия Лука Модрич, вкара и двата гола за победата на Рен с 2:0 срещу Сент Етиен. Успехът затвърди домакините на третото място, на три точки пред Монако, който е с мач по-малко.

Рен можеше да поведе още в 29-ата минута, когато Батист Сантамария стигна първи до центриране от ъглов удар, но ударът му мина над вратата на гостите. Рен все пак откри четири минути преди почивката. Ловро Майер показа завидна техника в наказателното поле и с неспасяем удар в долния десен ъгъл направи 1:0.

Три минути след почивката гостите пропуснаха чудесен шанс да изравнят. Арно Нордин връхлетя върху топката в наказателното поле и я насочи добре, но турският страж на Рен Доган показа страхотна реакция.

Невероятно спасяване в 83-ата минута направи вратарят на гостите Пол Бернардони, който отрази опасен удар на Серу Гираси. Минута по-късно обаче стражът на Сент Етиен нямаше какво да направи срещу останалия очи в очи с него Ловро Майер.