Отборът на Ница постигна минимална победа с 1:0 над Монпелие в мача от 31-ия кръг на Лига 1. Това е втори пореден успех за състава на Патрик Виейра, след като в предходния кръг се наложи над Дижон със съшия резултат.

Единственият гол на „Алианц Ривиера“ отбеляза Данте в 20-ата минута, като за да бъде зачетено попадението бе използвана системата ВАР.

С успеха тимът от Лазурния бряг събра 47 точки на седмото място. Монпелие е позиция назад с 45.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 14-ата минута Срарфи отправи изстрел от границата на наказателното поле, но стражът на гостите бе безупречен.

В 20-ата минута след центриране от фаул на Вилан Сиприен, Данте с глава засече в мрежата. Гол обаче бе зачетен чак след преглед на ситуацията с ВРА, за да се увери реферът, че играчът на домакините е бил в редовна позиция – 1:0.

През второто полувреме мачът се развиваше в спокойно темпо, а единствената по-любопитна ситуация се случи в 86-ата минута, когато Алан Сен-Максим остана очи в очи с вратаря Бенжамен Лекомт, но стражът направи марково спасяване.

В следващия кръг Ница гостува на Рен, а Монпелие приема Тулуза.