Отборът на Ница поднесе изненадата в 22-ия кръг на френската Лига 1. „Орлите” се наложиха с 3:1 като гост на един от лидерите във временното класиране Олимпик Марсилия. Това бе едва четвъртото поражение за домакините през сезона.

Поражението днес е сериозен удар по амбициите на Марсилия за титлата във Франция. Олимпик вече изостава с осем точки от Пари Сен Жермен, който заема първото място в таблицата.

Софиан Диоп откри а Ница с точно изпълнение в 38-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Гаетан Лаборд удвои за гостите, наклонявайки много сериозно везните в полза на Ница.

След почивката домакините се опитаха да отговорят подобаващо, но стигнаха само до едно попадение, което се оказа крайно недостатъчно. Руслан Малиновский се разписа с първия си гол за Марсилия, за да намали пасива на своя тим.

Пет минути преди края Брахими вкара трети гол за Ница и така оформи крайния резултат в мача.

С успеха си Ница се изкачи на 8-мо място във временното класиране, докато Марсилия остава на 2-ра позиция.