Отборът на Ница се върна победния път, след като се наложи с 3:1 над Гингам в мача 22-ия кръг на Лига 1. Това бе първа победа за лидера в класирането на френския шампионат от 18 декември 2016-а година насам, когато победи Дижон. От този момент насетне Ница записа три ремита.

Домакините започнаха силно двубоя и след 11 минути игра откриха резултата. Аласан Плеа бе добре изведен, преодоля вратаря на Гингам Йонсон и се разписа за 1:0. В 38-ата минута преднината на Ница бе удвоена. Жан-Микаел Сери получи топката на дъгата на наказателното поле, навлезе навътре и със силен диагонален удар покачи на 2:0.

След почивката Гингам намали. В 63-ата минута Джими Брианд получи добър пас отляво и направи 1:2.

Крайното 3:1 в полза на Ница оформи Марио Балотели. Това се случи три минути преди края на редовното време. Нападателят получи чудесно извеждащо подаване и с удар от зоната около точката на дузпата отбеляза.

Това бе 14-и успех за Ница от началото на сезона и с актив от 49 точки тимът е на върха във временното класиране. Гингам е седми с 31.