Ница продължи с провалите във френската Лига 1, като този път инкасира поражение у дома от Монпелие с 1:2.

Гостите вкараха седми гол в първите 15 минути на мачовете този сезон, когато Тибодо прати топката във вратата си в 10-а минута.

Успеваемостта на Ница, когато допусне първи гол в мачовете през сезона е 5 загуби от 5 мача. Но съставът успя да изравни само 2 минути по-късно. Голът реализира Жереми Бога, който вкара за четвърти път този сезон, но и първи след 10 декември 2023 година.

Тежи Савани бе създал 72 шанса за отбелязване на гол през настоящото първенство, което бе повече от всеки друг играч във френската Лига 1 преди този двубой. А Монпелие получи правото да изпълни дузпа и за 15-ти пореден път топката бе вкарана във вретата. Точно Тежи Савани изпълни 11-метровия наказателен удар.

В класирането Ница остана на петата позиция с преднина от само една точка пред Ланс, който обаче в съботната вечер приема Брест.