Отборът на Ница победи с минималното 1:0 тима на Марсилия в среща от 9-ия кръг на френската Лига 1. Момчетата на Франческо Фариоли продължават да се единственият непобеден отбор в шампионата и са на върха в класирането с точка повече от втория Пари Сен Жермен. Марсилия пък заема 7-ото място с три победи, три равенства и три загуби.

Единственият гол в срещата падна през второто полувреме. В 79-ата минута Балерди от гостите спъна свой съперник на границата на пеналтерията и получи втори жълт картон. Розарио застана зад топката при последвалия пряк свободен удар и центрира в наказателното поле, където Еван Гесан беше безкомпромисен.

Иначе мачът бе равностоен. Двата отбора владееха топката по 50%, а домакините създадоха само едно голово положение в повече. Точните изстрели бяха оскъдица, като за Ница те бяха два, а за Марсилия само един.