Отборът на Ница се наложи над Нант с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините поведоха в 21-ата минута с гол на Каспер Долберг от дузпа. Абдулай Сила имаше нещастието да използва ръката си и подари дузпа на противника, а Долберг прати топката право в десния ъгъл и не остави никакъв шанс на Албан Лефон.

В самия край на първата част обаче Нант успя да върне равенството с мощен удар на Андрей Жирото.

Десетина минути след подновяването на играта домакините си върнаха предимството след фантастично проведена атака, завършила с гол на Кефрен Тюрам.

До края на мача, както и дълбоко в добавеното време, Нант изпусна редица възможности за изравняване и изпусна точката.

Така Ница продължава победната си серия и вече има 39 точки, докато Нант остава с 29 на девета позиция.