Ница постигна много трудна, но и много ценна победа с 1:0 над Дижон в мач от 28-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят за Ница бе много труден, но все пак спечелените три точки оставят отбора с всички сили в битката за титлата.

Първото полувреме на „Гастон Жерар” определено бе по-слабото и не се отличи с някакви положения.

Първото такова бе в 55-ата минута, когато страхотен шут на Марио Балотели бе близо до гола, но Баптист Рейне спаси.

Най-голямата опасност за домакините бе в 60-ата минута, когато Фредерик Самаритано стреля от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата.

Ница стигна до единствения гол в мача в 69-ата минута. Валентен Ейсерик отправи прекрасен диагонален пас по въздуха към Вилан Сиприен, който стреля покрай вратаря за 1:0.

Така Ница отново се изравни в класирането с Пари Сен Жермен с по 62 точки. Толкова има и лидерът Монако, но с мач по-малко. Дижон е на 18-а позиция с 27 точки, на една от спасителното 17-о място, на което в момента е Нанси.