Ница се наложи с 1:0 при гостуването си на Нанси от седмия кръг на Лига 1. Единственият гол в мача бе дело на Плеа, който бе точен в 60-ата минута.

Със спечелените три точки Ница вече има актив от 17 начело на класирането. Нанси е 19-и с 5.

Първото полувреме бе равностойно, а единствената по-интересна ситуация се състоя в 37-ата минута. След центриране отдясно на вратата на Ница, Клеман Лангле игра с глава, но ударът му мина над напречната греда.

Така при 0:0 двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея Ница имаше възможност да поведе. В 57-ата минута след изпълнение на корнер се получи кратко разбъркване в наказателното поле на домакините, но в крайна сметка топката бе изчистена.

В 58-ата минута Антони Кура излезе на отлична позиция отляво, като трябваше само да преодолее Йоан Кардинал. Стражът на гостите обаче се намеси своевременно и спаси.

Ница поведе след 60 минути игра. Плеа бе изведен на стрелкова позиция, като прониза стража на домакините за 1:0.

Нижа бе по-активният състав до края на срещата и стигна до още няколко нелоши положения, но до нови попадения не се стигна.