Ница победи Брест с 2:1 в мач от деветия кръг на Лига 1. Домакините поведоха чрез Жан-Клер Тодибо, а в началото на втората част удвоиха преднината си с гол на Мелвин Бард. Гостите намалиха изоставането си в последната минута на двубоя с попадение на Франк Онора, но това не беше достатъчно.

Това беше втори пореден успех за Ница, което помогна на тима да се изкачи на третата позиция в класирането с актив от 16 точки, докато Брест заемат 19-ото място с едва четири.

Домакините стартираха с натиск, но чак в 45-ата минута това се увенча с попадение. Жан-Клер Тодибо бе най-съобразителен и се възползва от щастлив рикошет и реализира.

Ница нацели гредата в 56-ата минута, когато Калвин Стенгс прати топката в напречната греда отблизо.

В 61-ата минута домакините удвоиха преднината си, когато Мелвин Бард засече с глава отблизо центриране на Амин Гури. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но главният съдия Антонио Нобре посочи централната част на терена и зачете попадението.

Гостите се активизираха в следващите минути и в 90-ата минута Франк Онора с изстрел от въздуха оформи крайния резултат.