Ница и Лориен завършиха при резултат 1:1 в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Двата тима взеха по една точка и към момента са съседи в класирането с еднакъв брой точки - 44. Ница е на седмото място, докато Лориен е осми.

Абдул Бамо Меите откри резултата за Лориен в 30-ата минута на срещата.

Домакините от Ница пък отговориха в 77-ата минута, когато Гаетан Лаборде бе точен, за да възстанови равенството.

В 89-ата минута Игор Силва си заслужи жълт картон, а само две минути след това бе и изгонен с червен картон.

В друг мач от 28-ия кръг на френския шампионат Троа и Брест записаха зрелищно реми 2:2.

Пиер Леес-Мелу даде преднина на гостите от Брест, а в рамките на осем минути Троа обърна с голове на Рено Рипар и Рони Лопееш.

В 74-ата минута Роман дел Кастийо върна паритета с гол от дузпа и така оформи крайния резултат.

С точката Брест заема 16-то място и е на една от зоната на изпадащите, докато Троа е с две позиции назад и три точки пасив.