Френският шампион Пари Сен Жермен не успя да победи гостуващия на "Парк де Пренс" тима на Монако и двата отбора завършиха наравно при резултат 1:1 в едно от дербитата от четвъртия кръг на френската Лига 1. Кевин Фоланд откри в 20-ата, но Неймар изравни в 70-ата минута от дузпа и донесе точката за своя тим.

БГНЕС / BGNES
46 снимки

Парижани пропуснаха доста положения, особено през второто полувреме, но вратарят на гостите Александър Нюбел се отчете с няколко отлични спасявания. Тимът на Кристоф Галтие удари и три греди, а голям длъжник на отбора ще бъде Килиан Мбапе, който в края на първата част направи огромен пропуск на празна врата от няколко метра. Монако също трябва да съжалява, след като в началото на вторите 45 минути имаше дори шансове да отбележи и второ попадение.

Въпреки равенството ПСЖ отново се изкачи на първото място в класирането с 10 точки, колкото имат и Марсилия, и Ланс, но парижани са с много по-добра голова разлика. Монако пък заема 12-ото място с 5 спечелени точки до момента. В следващия кръг шампионите гостуват на Тулуза, докато „монегаските“ приемат Троа.

КЛАСИРАНЕ В ЛИГА 1 / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Наставникът на домакините Кристоф Галтие заложи на трио Килиан Мбапе, Лионел Меси и Неймар в атака. Нуно Мендеш и Ашраф Хакими пък действаха по крилата, а Марко Верати и Ренато Санчес бяха двойката в средата на терена.

Гостите пък действаха с Уисам Бен Йедер в атака, а Кевин Фоланд и Александър Головин му помагаха от по-задни позиции. В средата на терена пък действаха Юсуф Фофана и Мохамед Камара.

След сравнително тих първи четвърт час монегаските избухнаха. Головин изведе Фоланд сам срещу Донарума и бившият играч на Байер Леверкузен прониза вратата на парижани.

За жалост на гостите и наставника Филип Клеман, Фоланд трябваше да напусне терена заради контузия едва 7 минути след попадението си.

В 33-тата минута Монако бе близо и до втори гол. Кайо Енрике стреля от фаул и Джанлуиджи Донарума трябваше да прави блестящо спасяване.

Първият точен удар на домакините бе в 36-ата минута и бе отправен от Килиан Мбапе, то той бе твърде слаб, за да затрудни Александър Нюбел.

Към края на полувремето Килиан Мбапе на два пъти имаше шанс да изравни резулатата. В първия случай суперзвездата стигна само до корнер, а при втората ситуация стреля от няколко метра, но защитник изби току пред голлинията на Нюбел.

В даденото от съдията продължение на първата част Меси намери гредата зад германския страж, а Мбапе за трети път не успя да се разпише. Световният шампион намери страничната греда на празна врата от само няколко метра.

Въпреки че се очакваше домакините да атакуват, в началото на второто полувреме гостите имаха две чудесни положения за втори гол. Първо, в 47-ата минута, Преснел Кимпембе беше много близо до това да си отбележи автогол, избивайки с глава дълъг пас. Минута по-късно Джанлуиджи Донарумаизлезе неразчетено, топката попадна в капитана Уисем Бен Йедер, който стреля, но не успя да уцели опразнената врата.

ПСЖ отговори с изстрел от трудна позиция на Меси в 49-ата минута, но Нюбел внимаваше и спаси.

Шампионите се активизираха и десет минути по-късно имаха две нови отлични възможности да изравнят резултата. Неймар получи във вратарското поле, но Нюбел се хвърли в краката му и блокира удара му. Топката обаче попадна в Ренато Санчес, който стреля от границата на наказателното поле на сантиметри от вратата.

Две минути по-късно и вратарят на гостите излезе неразчетено извън наказателното си поле, топката се озова в Неймар, който обаче не успя да я насочи в опразнената врата.

Двадесет минути преди края на редовното време парижани успяха да стигнат до изравняването, след като получиха право да изпълнят дузпа. Неймар финтира Марипан и бе спънат в наказателното поле, но първоначално съдията подмина ситуацията, но след разглеждане със системата ВАР посочи бялата точка. Бразилецът се зае с изпълнението и реализира безпроблемно за 1:1.

В 74-ата минута домакините удариха трета греда, след като Ашраф Хакими шутира от дистанция, но топката се отби от левия страничен стълб на Нюбел.

В 84-ата минута ПСЖ имаше златен шанс за пълен обрат. Тогава Мбапе се озова сам срещу вратаря Нюбел, но ударът му бе спасен по блестящ начин от стража на „монегаските“.

Четири минути по-късно отново Мбапе стреля отблизо с глава, но този път над вратата.

До края на срещата ПСЖ така и не успя да стигне до второ попадение въпреки натиска, който наложи и загуби първи точки за сезона.

FT | ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН – МОНАКО  1:1

0:1 Кевин Фоланд 20`

1:1 Неймар (дузпа) 70'