Нант победи Метц в мач от 2-ия кръг на Лига 1. Головете за успеха на "канарчетата" реализираха Муани в 12-ата и Блас в 49-ата минута.

Домакините от Нант откриха резултата още в 12-ата минута, след като Муани се разписа след точен пас на Симон. Три минути по-късно Фабио имаше възможност да реализира втори гол, но се забави и позволи на бранител да брокира топката.

В 37-ата минута Блас стреля опасно, но вратарят на гостите не позволи на кълбото да влети в мрежата му.

"Канарчетата" реализираха и второ попадение, след като именно Блас беше на точното място и порази вратата на съперника, а това се случи в 49-ата минута на мача.

До края на двубоя и двата тима имаха чудесни възможности да се разпишат, но вратарите не позволиха това да се случи.

Така Нант спечели с 2:0 и заема 5-ото място с актив от 4 точки, а Метц е на 15-ата позиция с 1.