Нант се изкачи на върха  в класирането на френското първенство, след като спечели с 3:1 срещу Монпелие в мач от третия кръг. Осемкратните шампиони са непобедени и имат седем точки, а други четири отбора изостават с по една от тях. Нант дели първото място с тима на Марсилия, който има същия актив от точки, но по-добра голова разлика.

Нант, който спечели за последно титлата през 2001, пропусна две положения в началото, но Матис Албин даде преднина на отбора в 24-та минута с шут в долния ъгъл.

Монпелие изравни чрез Ейкър Адамс след половин час игра, но гостите вкараха още два гола и стигнаха до втората си победа за сезона. Моузес Симон даде преднина на Нант в седмата минута на добавеното време на първата част, а в 85-ата Мустафа Мохамед оформи крайното 3:1.