Отборът на Нант постигна една от най-тягостните си победи. "Канарчетата" взеха двубоя с нискоразредния Антант за Купата на Франция, който беше отложен с десет дни. Причината беше изчезването на самолета с бившия играч на тима Емилиано Сала.

24 часа преди тази битка от 1/16-финалите на надпреварата да трябваше да се състои, малкият частен самолет с аржентинския нападател на борда изчезна от радарите на ръководителите на въздушното движение. И затова и двата отброа го пренасрочиха за 2 февруари.

И Нант надделя с минималното 1:0, за да утаи за малко сълзите на почитателите си. Развръзката в този мач дойде около четвърт час преди края му. В 73-та минута Калифа Кулибали наниза единственото попадение, което се оказа достатъчно за елиминацията на третодивизионния клуб.

Така "канарчетата" са на 1/8-финалите в турнира. Там ще срещнат друг представител на Лига 1 в лицето на Тулуза. Битките са насрочени за средата на предстоящата седмица.