В мач от 16-ия кръг на Лига 1 Нант нанесе тежко поражение на Марсилия и го победи с 3:2. В головете шоу домакините съумяха да вземат 3-те точки.

Гостите от Марсилия имаха първи възможността да се разпишат в 19-ата минута, но Роландо не сполучи да се разпише. Все пак марсилци откриха в 28-ата минута, след като Морган Сансон засече центриране отляво на Окампос.

Само две минути по-късно Сала изравни резултата, след като получи пас от Туре и не остави шансове на Манданда. В 35-ата минута се стигна до нов гол във вратата на домакините, след като Палоа игра с ръка в наказателното поле и от бялата точка точен беше Товен.

В края на първото полувреме Туре прониза вратата на Марсилия, след като не остави шансове на Манданда.

Зрелището продължи и през втората част, но по-щастливи в крайна сметка бяха домакините, след като в 64-ата минута Бушилиа беше точен, за да донесе и 3-те точки в полза на домакините.

Така в крайна сметка Нант спечели двубоя и заема 14-ото място с актив от 17 точки, а Марсилия е на 5-ото с 26.

Ето и резултатите от останалите срещи: Дижон - Гингам 2:1, Лион - Рен 0:2, Каен - Ним 1:2, Реймс - Тулуза 0:1, Бордо - Сент Етиен 3:2.