Нант удари Лориен с 5:3 у дома в страхотно голово шоу от шестия кръг на френската Лига 1.

Ели Крупи Джуниър откри за гостите още в шестата минута, но в края на първото полувреме домакините изравниха чрез Матис Аблин. Нант стартира много силно втората част и в първите десет минути вкара два гола във вратата на Ивон Мвого. Точни бяха Ерай Кьомерт и Мостафа Мохамед. Ромен Февр намали за Лориен, но авансът на домакините от два гола разлика бързо бе възстановен след попадението на Флоран Моле. Лориен не се отказа и Тосин Айегун вкара в 85-та минута. В деветата минута на добавеното време обаче Моузес Саймън от дузпа сложи точка на спора с пети гол за Нант.

Нант се изкачи на шестата позиция с осем точки, докато Лориен е 14-и с два пункта по-малко.

В следващия кръг Лориен приема Монпелие, докато за Нант предстои гостуване на Рен.