Нант постигна трета победа в последните пет мача, надделявайки с 1:0 над Лориен в среща от 23-ия кръг на френската Лига 1. Резултатът отразява напълно pазликите между двата отбора.

Единственото попадение в срещата вкара Людовик Блас в 66-ата минута и с тези три точки домакините все по-уверено се отдалечават от зоната на изпадащите.

До 25-ата минута „канарчетата“ владееха инициативата, но без да имат сериозни положения. Чак в края на първата част Блас имаше две добри ситуации, но вратарят Вито Маноне се справи.

Началото на второто полувреме осигури доста напрежение за вратаря Албан Лафон. Ензо Льо Фе първи пробва късмета си, а за домакините една ситуация пропусна Анди Делор.

След кратко затишие домакините нанесоха своя удар. В 66-ата минута на играта Педро Киривея намери Фабиен Сентонз, който сервира на Блас с едно докосване. “Десетката” на “жълто-зелените” се пребори с Льо Фе, повали го и с нисък удар преодоля Маноне.

Така победата идва в перфектен период за играчите на треньора Антоан Комбуаре - четири дни преди пътуването до Торино за мача с Ювентус в Лига Европа.