Пари Сен Жермен спечели гостуването си на Страсбург с 2:1 в мач от 20-ия кръг на френската Лига 1.

Още в първите няколко секунди гостите имаха страхотни положения за гол, но Донарума запази вратата си суха.

В 6-та минута парижани спечелиха дузпа за нарушение срещу Коло Муани. Зад топката застана Килиан Мбапе но Алаа Беларуж спаси.

След половин час игра героят Беларуж допусна фрапантна грешка и Мбапе на празна врата откри резултата.

Веднага след началото на втората част Марко Асенсио удвои преднината на своя тим след хубава контраатака и асистенция на Мбапе.

В 68-та минута Дилан Бакуа върна интригата в мача, но това се оказа и крайният резултат.

В класирането ПСЖ вече има 47 точки на върха, а Страсбург остава 10-и с 25.

След само няколко секунди игра се стигна до първата опасност и тя бе пред вратата на ПСЖ. Сахи Дион се озова на страхотна позиция, но неговият удар бе отразен по феноменален начин от Донарума.

В 6-а минута Коло Муани бе поваленот Перин в наказателното поле и бе остъдена дузпа. Килиан Мбапе застана зад топката, но неговото изпълнение бе спасено от Беларуж.

След 20 минути добрата игра н Страсбург отново затрудни защитата на парижани. Карлос Солер допусна грешка, след която Жуниор Муанга стреля мощно, но нацели напречната греда.

Десет минути по-късно футболистите на ПСЖ откриха резултата. Алла Беларуж допусна фрапантна грешка и в опит да изрита топката нацели Марко Асенсио. След рикошета топката попадна в Килиан Мбапе, който на празна врата нямаше как да сгреши.

До края на полувремето не се стигна до опасности пред двете врати.

Футболистите на Луис Енрике направиха вихрено начало на втората част. Гостите изнесоха бързо топката чрез Фабиан Руиз, който изведе Килиан Мбапе. Суперзвездата пусна перфектен пас с външен фалц към Марко Асенсио, който спря топката и с левия крак я вкара във вратата.

В 68-та минута Страсбург върна интригата в мача. Анжело центрира към втора греда, където Дилан Бакуа остана непокрит и с удар от въздуха намали изоставането на своя тим.

До края Страсбург опита да изравни резултата, но ПСЖ издържа и грабна трите точки.

FT Страсбург - Пари Сен Жермен 1:2

0:1 Килиан Мбапе 31'

0:2 Марко Асенсио 49'

1:2 Длан Бакуа

Състави:

Страсбург: 36. Беларуж, 2. Гилбер, 24. Сила, 5. Перин, 28. Сеная, 27. Сисоко, 18. Муанга, 19. Диара, 26. Баква, 23. Анджело, 11. Сахи Дион

Наставник: Патрик Виера

ПСЖ: 99. Донарума, 5. Макиньос, 21. Ернандес, 35. Бералдо, 4. Угарте, 8. Фабиан, 33. Заир-Емери, 28. Солер, 7. Мбапе, 11. Асенсио, 23. Коло Муани

Наставник: Луис Енрике