Страсбург разби Монако с 5:1 като гост в мач от 21-ия кръг на френското първенство. Това поражение още повече влоши ситуацията на монегаските, които са предпоследни в класирането. В същото време Страсбург постигна трета поредна победа и се намира на пета позиция.

Двубоят започна кошмарно за Монако, който остана с човек по-малко още в 7-та минута, след като Налдо бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсналия се играч на Страсбург.

Страсбург поведе в 12-та минута с попадение на Людовик Ажорке.

Страсбург удвои своята преднина в 17-та минтуа с попадение на Томасон.

Фалкао намали пасива на Монако в 22-та минута, след като получи отличен извеждащ пас от Юри Тилеманс. След това колумбиецът не пропусна да вкара топката във вратата на Селс.

Страсбург поведе с 3:1 с изключително красив гол на Ибрахим Сисоко в 63-та минута. С много премерен удар от дистанция той прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Беналио.

Страсбург поведе с 4:1 в 68-та минута, когато Ажорке с удар от дъгата на наказателното поле на Монако вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Беналио.

Страсбург също завърши мача с човек по-малко, след като Митрович бе изгонен с директен червен картон в 69-та минута.

Страсбург направи победата си още по-убедителна след гол на Фофана в добавеното време на срещата.

Страсбург е пети с 32 точки, а Монако е предпоследен с 15 точки и е на три от спасителната зона.

Ним загуби от Тулуза с 0:1, а Реймс завърши 1:1 с Ница.