Монпелие запази жива мечтата си да играе в европейските турнири през следващия сезон, след като в мач от 36-ия кръг на Лига 1 победи прекия си съперник за четвъртото място Сент Етиен с 1:0.

Преди началото на мача Монпелие изоставаше със 7 точки, така че успехът бе абсолютно задължителен, макар че дори след него Сент Етиен остава огромният фаворит за четвъртата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме. В 53-ата минута гостите от Монпелие останаха с човек по-малко след директен червен картон за много грубо нарушение на Даниел Конгре.

Случилото се подейства мобилизиращо и на двата отбора като темпото на игра се вдигна.

Само 9 минути по-късно пък численото равенство се възстанови. Реми Кабеля спря непозволено опасна контра на гостите, за което получи втори жълт картон.

След още 2 минути пък Монпелие реализира и единственият гол в двубоя. Елйес Шхири бе с топката в наказателното поле, оттам върна назад към Гаетан Лаборд, който с мощен шут по земята реализира в ъгъл за крайното 1:0.