Отборът на Монпелие се наложи над Лориен с 2:0 при гостуването си в 16-ия кръг на френската Лига 1.

И двата гола за гостите бяха вкарани преди почивката, като още в третата минута Тежи Савание откри резултата с прецизно изпълнен пряк свободен удар, като топката влезе до десния стълб на вратата на домакините.

В 16-ата минута отново Савание имаше чудесна възможност да удвои резултата, но шутът му мина покрай левия стълб.

В 22-ата минута Ели Ваи от Монпелие направи 2:0, след като бе най-съобразителен в наказателното поле при добавка и вкара топката във вратата с глава.

В 55-ата минута Енцо Льо Фее от Лориен имаше шанс да намали изоставането на тима си, но вратарят на гостите Йонас Омлин спаси.

Малко по-късно Терем Мофи от домакините стреля с глава в напречната греда.

Със спечелените 3 точки Монпелие се изкачи до 11-о място в класирането на Лига 1, докато Лориен запази седмата си позиция с 28 пункта. Две точки и две позиции пред "оранжево-черните" е Монако, който окупира последната евроквота - тази, даваща право на участие в Лига на конференциите.