Монпелие срази Монако с 3:2 в истински спектакъл. Домакините поведоха с 2:0, но бяха изравнени от монегаските. В самия край на мача Стефан Мавидиди се превърна в герой за своите с топовен изстрел, с който остави Александър Нюбел безпомощен.

Сепе Уахи се възползва от щастлив рикошет и от воле разпечата вратата на Монако в 13-ата минута. Двадесет по-късно Мавидиди с удар от дъгата направи резултата 2:0, но за нещастие на Монпелие Бен Йедер намали само две минути по-късно.

През второто полувреме тимът от Южна Франция имаше няколко шанса, но Нюбел свърши работата си по страхотен начин. Десет минути преди края на срещата Вандерсон, с гол след неразбория в отбраната на Монпелие изравни резултата.

В първата минута на добавеното време Стефан Мавидиди хвърли домакинските привърженици в екстаз, като разстреля Нюбел от непосредствена близост, след страхотен пробив на Николас Коца.