Отборът на Монпелие сложи край на поредицата си от 5 поредни шампионатни мача без победа в Лига 1. В мач от 27-ия кръг момчетата на Мишел Дер Закарян надиграха Бордо с 2:1.

Пол Лян даде аванс на Монпелие в 20-ата минута, реализирайки по красив начин с глава от упор. „Жирондинците” се върнаха в срещата десет минути преди почивката. Ян Карамо направи страхотен пробив отляво и подаде топката към Никола дю Превил, който от 13-14 метра по диагонала нанесе силен шут. Той рикошира в Тома Башич и вместо да излезе в аут, топката навести мрежата – 1:1.

Монпелие отново излезе напред в резултата след 51 минути игра. Никола Коза асистира на Даниел Конгре, който демонстрира хладнокръвие при изстрела си – 2:1.

Резултатът се запази до последния съдийски сигнал въпреки доста сериозния натиск на Бордо.

Във временното класиране Монпелие е 7-и с 41 точки. Бордо заема 13-ото място с 32.