Монпелие потопи гостуващия Марсилия с 3:1 в мач от 12-ия кръг и грандът от южното френско пристанище е чак на десетото място в първенството на Франция, което не му отива.

Така Руди Гарсия, поел наскоро Марсилия, регистрира първа загуба начело на отбора.

Домакините не оставиха много шансове на своите съперници от Марсилия, като още преди почивката поведоха с 2:0.

Най-ярката фигура на терена бе алжирецът Риад Будебуз, който се разписа на два пъти във вратата на Пеле.

Алжирецът бе точен в 4-ата и 36-ата минута.

Марсилци леко надигнаха глава, когато в 52-ата минута върнаха един гол, след удар с глава и рикоширала в гредата топка, върнала се после от вратаря Пионие за 2:1.

Този автогол обаче не им помогна особено, защото само 5 минути по-късно Муние отново направи разликата два гола в полза на Монпелие – 3:1.

Опитите на гостите да променят нещо до края не донесоха резултат и мачът завърши по този начин.

Накрая играчът на Монпелие Матийо Деплан пострада неприятно, след като при борба за висока топка съперник изби един от зъбите му, който зрелищно полетя във въздуха.

И Марсилия, и Монпелие имат по 14 точки в средата на класирането.