Монпелие победи категорично Бордо с 4:0 в мач от 18-ия кръг на Лига 1.

Резултатът бе открит в 13-ата минута след точен изстрел извън наказателното поле на Пол Ласне, който получи чудесен пас от Морган Сансон.

В 20-ата минута домакините удвоиха преднината си чрез Стефан Сесеньон, който се възползва от объркване в защитата на Бордо, използва добрата игра във въздуха на Сюлейман Камара и с добър много изстрел от шпагат вкара за 2:0.

Ситуацията на Бордо се утежни допълнително в края на първото полувреме, когато Жереми Менес получи директен червен картон.

В 84-ата минута Стив Муние сложи точка на спора след пробив на Ласне отляво и точен изстрел.

В добавеното време на мача след грешка в отбраната на Бордо, Якуба Сила напредна и с мощен шут оформи крайното 4:0.

В класирането Монпелие е на 11-а позиция с 22 точки, а Нанси е на 14-о място с 20.