Отборът на Страсбург видя края на своята поредица от 5 поредни шампионатни мача без загуба в Лига 1. У дома хората на Тиери Лоре паднаха с 1:3 от гостуващия Монпелие в 33-ия кръг.

„Ла Паяд” доказа сериозните си намерения още преди почивката. В 22-ата минута Анди Делор се оказа на точното място, за да направи успешна добавка след отразен шут на Флоран Моле – 0:1. Шест минути по-късно Монпелие увеличи преднината си. Гаетан Лаборд умело загърби пазача си и пропусна дългия пас покрай себе си, за да нахлуе отляво пеналта. Там той центрира прецизно и без много сила, а Моле с красив шут порази горния ляв ъгъл – 0:2.

Все пак Страсбург върна един гол скоро след това. В 34-ата минута Пабло Мартинес се възползва от чудесното центриране на Санин Прчич от ъглов удар и с глава разстреля вратаря – 1:2.

След паузата Страсбург се бори много за съхраняването на позитивната серия и се оказа попарен в 86-ата минута. Амбройсе Ойонго направи много силен рейд отляво по атаката и след влизането си в наказателното поле свали с финт защитник на тревата преди да стреля с десния крак. Стражът Мац Селс отрази шута, ала Делор отново беше заел перфектната позиция за още едно лесно попадение – 1:3.

В класирането Монпелие е 6-и с 51 точки, изоставайки само с 3 зад четвъртия в подреждането Олимпик Марсилия. Страсбург е 10-и с 44 пункта.