Монпелие победи с 1:0 Аячо като гост в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в срещата бе дело на Ели Уахи в 68-ата минута. За него пък асистира Тежи Савание.

Така проблемите за Аячо продължават. Съставът се намира на 18-о място в зоната на изпадащите с 21 точки. 17-ият Страсбург има точка преднина и мач пасив.

Монпелие пък се намира на стабилната 13-а позиция във френския шампионат с 33 точки, на 12 от изпадащите и 14 от зона Европа.

В друг двубой от Лига 1 Лориен победи убедително Троа с 2:0 като домакин.

Още в 8-ата минута Бамба Денг откри резултата, а втория гол падна чак в добавеното време на срещата. В 91-ата минута се разписа Стефан Диара, който оформи крайният резултат и донесе трите точки на Лориен. С тях тимът остава осми в първенството, докато Троа е в дъното на класирането и по-точно 19-о място с 20 точки.