Монпелие победи с 3:0 Брест като домакин в 23-ия кръг на Лига 1.

Автогол на Кристоф Ерел даде преднина на Монпелие още в 4-ата минута на двубоя. Домакините продължиха да натискат и в 17-ата минута на срещата Тежи Савание удвои преднината на тима.

В 54-ата минута Ели Уахи успя да оформи класическото 3:0. Брест така и не успя да отговори на домакините.

Монпелие води с три точки на Брест в класирането, като двата тима са следователно 14-и и 15-и във френския шампионат.

Лил пък надви с 2:0 Страсбург в двубой от същия кръг.

Двете попадения паднаха в рамките на пет минути и  бяха дело на Джонатан Дейвид.

Първо, той се разписа в 23-ата минута, когато прати топката по земята поркай стража на Страсбург.  Пет минути след това той трябваше само да добави топката в мрежата след рикошет. Французинът прати кълбото в опразнената мрежа и удвои преднината на тима си. Повече попадения нямаше.

Лил се намира на петото място в класирането, с 41 точки, докато Страсбург е първият тим измежду изпадащите с едва 18 точки след 23 мача.

В друг двубой от днешния ден Анже и Оксер не успяха да се победят. Двубоят между тях завърши при резултат 1:1, а попаденията паднаха в първото полувреме. Автогол на Равелосон даде преднина на домакините от Анже, а Матис Аблин възстанови равенството от дузпа. Той имаше шанс и да донесе победата на тима с дузпа в 93-ата минута, но този път изпусна.