Монако постигна обрат и в последствие разгром над Монпелие с 6:2 в 10-ия кръг на френската Лига 1.

Монегаските изоставаха в резултата с 0:1, но успяха да се върнат в мача с гръм и трясък.

В 10-ата минута Рияд Бодебу откри резултата в полза на Монпелие директно от пряк свободен удар.

В средата на полувремето обаче Радамел Фалкао вкара изравнително попадение. Той реализира дузпа отсъдена заради нарушение на Ели Шхири срещу Килиан Мбапе Лотен.

Освен, че издейства дузпата в полза на Монако Мбапе Лотен  даде и преднина на своя отбор.

Още на старта на втората част той се разписа с глава за 2:1.

Съдията посочи бялата точка и в полза на Монпелие в 60-ата минута.

Бодебу записа втори гол  на сметката си, след като реализира дузпата без особени проблеми.

Само три минути след него обаче Жемерсон осигури отново преднината на монегаските.

В средата на второто полувреме Валер Жермен и Тома Лемар дадоха спокойствието на отбора си вкарвайки два бързи гола за 5:2.

Мбапе записа и асистенция при попадението на Жермен.

Минута преди края на редовното време резервата Адама Траоре довърши гостите, възползвайки се от подаване на Габриел Бошилиа.

Интересното е, че монегаските имат само 6 точни удара през целия мач и всички от тях завършиха в мрежата на Монпелие.