Майрън Боаду вкара късен гол и лидерът във френското първенство по футбол Монако завърши наравно 3:3 срещу Нант в първи мач от третия кръг на Лига 1. Тимът от Княжеството не спечели за първи път през новия сезон, но остава начело на класирането със седем точки.

Монако започна много слабо срещу Нант и изоставаше с два гола до 14-ата минута. Точни за домакините бяха Мостафа Мохамед от дузпа и Жан-Шарл Кастелето.

Футболистите на Монако обаче не се сковаха, постепенно наложиха контрол над играта и в 27-та минута Такуми Минамино намали с третото си попадение за новия сезон. Три минути след почивката обаче Мостафа Мохамед отбеляза второто си попадение в мача и така Нант възстанови преднината си.

Уисам Бен Ядер съкрати отново изоставането на гостите в 57-та минута, а шест преди края Боаду вкара от близко разстояние в горния десен ъгъл за крайното 3:3.

Така Монако продължава да води в класирането с точка пред отбора на Брест, докато Нант е 15-и след двете поражения на старта на сезона.

БТА / Автор: Ивайло Георгиев