Монако постигна драматичен успех с 3:2 като гост на Ница в дербито на Лазурния бряг от 21-ия кръг на френската Лига 1.

Денис Закария откри за „монегаските“ в 16-ата, но Гаетан Лаборде изравни в 37-ата минута от дузпа. Отново Закария пък даде нов аванс на гостите пет минути след почивката.

В 54-ата минута обаче капитанът на Ница Данте беш изгонен с директен червен картон, който обаче не попречи на тима му да изравни за втори път резултата в 74-ата минута чрез Еван Гюсанд.

В крайна сметка обаче Александър Головин донесе успеха за тима на Адолф Хютер с попадение в 77-ата минута.

По този начин Монако събра 38 точки и се изкачи до третата позиция, като остава с една по-малко от Ница, който е втори. За „монегаските“ предстои домакинство на Тулуза, докато Ница има гостуване на Олимпик Лион.