Монако допусна сензационна загуба с 2:4 у дома от Троа. Срещата беше от 5-и кръг на Лига 1. Това бе четвърти пореден мач без победа за „монегаските”, докато съперникът им записа второ поредна победа.

Двубоят започна отлично за домакините и още в 10-ата минута Гийермо Марипан откри резултата. В 22-ата минута обаче чилиецът извърши нарушение в наказателното поле, а Флориан Тардьо изравни от дузпа.

В 44-ата минута Марипан получи втори жълт картон и беше изгонен от игра, а секунди по-късно Уилсън Одоберт изведе Троа напред.

Три минути след почивката гостите стигнаха до трети гол чрез Мама Балде. В 63-ата минута Монако се върна в мача след гол на Юсуф Фофана. В 78-ата минута Юсуф Салмие оформи крайното 2:4.