Монако записа втора поредна победа във френската Лига 1, след като спечели с 3:0 срещу Страсбург. Герой за монегаските бе Такуми Минамино, който отбеляза първите два гола, а след това асистира и за третия.

Японецът откри резултата в 20-ата минута с прекрасен далечен удар от около 25 метра.

Четвърт час след първия си гол японецът отново бе заел добра позиция в наказателното поле и с глава насочи топката за втори път в мрежата на съперника.

Третото попадение за домакините от Княжеството падна в 58-ата минута. Тогава Минамино изведе Уисам Бен Йедер, той напредна, стреля и след рикошет топката се озова във вратата на Страсбург за 3:0.

С тази победа Монако оглави класирането с 6 точки в актива си. Страсбург остава на 10-ото място с 3 пункта.