ПСЖ води на Монако с 1:0 като гост след първото полувреме на двубоя от 14-ия кръг на френската Лига 1.

Феновете видяха само едно попадение през първото полувреме най-вече заради пропуските на гостите. Футболистите на ПСЖ бяха по-агресивният отбор, но взеха само гол аванс за първите 45 минути.

Иначе още във 2-ата минута Неймар пусна към Килиан Мбапе, който напредна и стреля, но прати топката край вратата на Монако. Юлиан Дракслер можеше да накаже грешка в защитата на домакините в 8-ата минута, но пропусна.

Това обаче не се случи в 19-ата минута, когато Единсон Кавани откри за ПСЖ. Кавани бе изведен от Дракслер и не сгреши за 1:0 в полза на парижани.

Радамел Фалкао също стреля опасно към вратата но Монако, но не успя да се разпише в 28-ата минута. Малко преди почивката, в 42-ата минута Юлиан Дракслер пропиля отлична възможност. 24-годишният геманец прати топката с глава към долния десен ъгъл на вратата на Монако, но Даниел Субашич спаси.

Мача можете да гледате в GONG PLAY и по телевизия DIEMA SPORT.