Монако продължава гонитбата с Ница на върха в Лига 1 и след 19-я кръг.

Тимът от Княжеството се наложи с 2:1 над Каен, благодарение и на съдийското рамо на Бартоломеу Варела.

Варела даде тласък на Монако със спорна дузпа още в началото на второто полувреме, след доста постно първо полувреме.

След това той, макар и доста по-заслужено, изгони играч на Каен, за да улесни задачата на домакините.

Въпреки това, борещият се да не изпадне отбор на Каен се хвърли до край, и успя да накара именития си противник да потрепери в края.

В началните минути двата тима си размениха по един удар, без особена заплаха. В 28-та минута Аладин Яя отправи отличен удар с глава, но Даниел Субашич спаси.

Домакините имаха претенции и за дузпа още през първото полувреме, но тя не бе резонна. Не бе много логична и тази, която арбитърът даде в първата минута от второто полувреме, но тогава вече дузпата бе факт.

Радамел Фалкао се хвърли артистично в пеналта, и Варела посочи бялата точка, а колумбиецът реализира за 1:0. Протестите на Патрис Гаранд доведоха само до изгонването на старши треньора на Каен на трибуните.

Второто полувреме стана доста по-интересно, като Каен също заигра офанзивно и имаше своите възможности за изравняване.

В 51-та минута обаче Дамиен Да Силва направи задачата на гостите много трудна, като бе изгонен заради много грубо влизане, с втори жълт картон.

Двата тима пропуснаха доста интересни положения в следващите минути, включително и пропилян невероятен шанс на Жулиен Фере да изравни.

В 76-та минута обаче стражът на Каен сгреши фатално, и не видя един далечен удар на Тиемуе Бакайоко, който направи 2:0 малко неочаквано.

Ерве Базил оформи крайното 2:1 в добавеното време, с почетен гол за Каен.