Монако победи Страсбург с 3:1 в двубой от 29-ия кръг на Лига 1 в резултатен и интересен мач. За "монегаските" точни бяха Йоветич, Лопес и Фабиньо, а за домакините се разписа Балокен.

Стеван Йоветич откри резултата в двубоя още в 5-ата минута на срещата. Черногорецът засече центриране отдясно на Сидибе и с глава прониза вратаря на домакините.

Стефан Балокен съумя да изненада вратаря и отбраната на Монако с виртуозен гол в 19-ата минута и грешка на Камил Глик. Така Страсбург изравни резултата.

Монако много бързо възстанови аванса си в резултата като само две минути по-късно Рони Лопес се разписа с удар от малък ъгъл. До почивката и Фабиньо беше точен с фамозен шут, за да направи резултата 3:1 в 41-ата минута на срещата.

През втората част въпреки създадените шансове двата тима не стигнаха до попадения и Монако си тръгна с 3-те точки.

В класирането "монегаските" са на втората позиция в красирането с актив от 63 точки, а съперникът им в днешния двубой е на 15-ото място с 31.